Novinky

14. 9. 2011 Přesun Martina Romana do čela dozorčí rady ČEZ

Strana zelených vítá odvolání generálního ředitele společnosti ČEZ Martina Romana, bohužel se ale obává, jaké důvody vedly premiéra Nečase k tomuto kroku a jaké kroky budou následovat.

22. 6. 2011 Výstup z jádra může být rychlý a ceny energie nezvýší

Německá vládní agentura pro životní prostředí (UBA) zveřejnila studii,(1) podle které je výstup z jaderné energetiky zcela reálný dokonce dříve než ve vládou deklarovaném termínu v roce 2020 a s minimálním nárůstem cen.

22. 3. 2011 Střešní instalace se na celkovém instalovaném výkonu

Střešní instalace se na celkovém instalovaném výkonu k dnešnímu dni podílí jen pouhými 3%. Energetický regulační úřad má jasno, FVE do 30kW na střechách nebrání, tato tabulka také ukazuje proč. Informaci 23.3.2011 poskytl ERÚ

17. 3. 2011 Jak souvisí Fukušima s českou realitou?

Vyjadřujeme hlubokou lítost a sounáležitost se všemi obyvateli Japonska, které tato katastrofa zasáhla, a vyjadřujeme úctu všem, kdo v těchto chvílích nasazují své životy ke zmírnění jejích následků.

16. 3. 2011 Využijte vlastní střechu například jako zdroj pro dobíjení elektromobilu

Využijte vlastní střechu například jako zdroj pro dobíjení elektromobilu, zdražující se ropa a naopak klesající cena fotovoltaiky příznivě urychluje nástup této čisté energie.

28. 2. 2011 Brusel vytýká České republice, jak zdanilo solární podnikatele

Evropská unie poprvé oficiálně vyjádřila svou nelibost nad tím, že česká vláda a parlament od letošního roku zpětně zdanily proud ze slunečních elektráren.

26. 1. 2011 Budoucnost je v solární energii, tvrdí Saxo Bank

Kdekdo dnes věští nebo dokonce přeje solární energetice brzký konec. Ekonomové ze Saxo Bank jsou však opačného názoru.

25. 1. 2011 Politici dali střešním fotovoltaickým instalacím zelenou, distributoři ne

Začátek roku 2011 přinesl novelu Zákona č. 180/2005 Sb., která jednoznačně dává zelenou malým střešním elektrárnám do 30 kW. Politická reprezentace dává jasně najevo, že tento směr bude podporovat.

1 2 3


Partneři Fotovolt system s.r.o.

CENTROPOL IBC SOLAR SMA Fronius PV CYCLE

Tvorba webových stránek: CzechProject spol. s r.o. Redakční systém CPedit TOPlist