Přesun Martina Romana do čela dozorčí rady ČEZ

TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH

PRAHA, 14. 9. 2011 - Strana zelených vítá odvolání generálního ředitele společnosti ČEZ Martina Romana, bohužel se ale obává, jaké důvody vedly premiéra Nečase k tomuto kroku a jaké kroky budou následovat.

Zelení přesto věří, že předseda vlády, který se zašťiťuje bojem proti korupci, zajistí, aby bylo vypsáno řádné a průhledné výběrové řízení a šéfem energetického gigantu se tak stane člověk s modernějším pohledem na energetiku. Přesun Martina Romana do čela dozorčí rady ČEZ neznamená ale bohužel nic jiného, než zachování jeho vlivu na vývoj české energetiky.

"Premiér Petr Nečas je svou nekritickou láskou k atomu pro Česko nebezpečnější než hospodářská krize. Finská a francouzská zkušenost by nás měly varovat. Jejich projekty se vyšplhaly na dvojnásobek původní částky. Dva reaktory v Temelíně tak můžou stát místo stopadesáti až třista miliard korun. Navíc zelená energetika šlape konvenční na paty. Sluneční energie dosáhne cenové parity s běžnou do deseti let. Další reaktory budou ale postaveny nejdříve za 15 let. Premiér by se měl probudit," říká předseda zelených Ondřej Liška.


Partneři Fotovolt system s.r.o.

CENTROPOL IBC SOLAR SMA Fronius PV CYCLE

Tvorba webových stránek: CzechProject spol. s r.o. Redakční systém CPedit TOPlist